Podróże i Przewodniki

  

Seite:  1 

Heiligelinde. Święta Lipka - Andrzej Stachurski

Heiligelinde. Święta Lipka - Andrzej Stachurski

Album w niemieckiej wersji językowej.
Album przedstawiający historię Świętej Lipki, ilustrowany licznymi fotografiami bazyliki i dzieł w niej zgromadzonych.

2,90 EUR
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand

Versandgewicht je Stück: 0,39 kg

Najciekawsze-Muzea-Polska_Ryszard-Kluszczynski-83-89550-06-7

Najciekawsze Muzea - Polska

Muzeów w Polsce mamy kilkaset, lecz w książce można było zamieścić tylko część z nich. Ich zbiory i działalność są naukową kontynuacją zainteresowań kolekcjonerskich naszych przodków.

6,90 EUR
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand

Lieferzeit: Auf Lager / ca. 1-3 Tage Auf Lager / ca. 1-3 Tage (Ausland abweichend) Versandgewicht je Stück: 0,56 kg

Polska Odnowa - The Polish Renewal

Polska Odnowa - The Polish Renewal

Opis: zobacz zdjecia
Stan: jak nowa / książka używana

3,90 EUR
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand

Versandgewicht je Stück: 0,4 kg

Podroze-marzen-978-83-7845-348-2

Podróże marzeń

Książka "Podróże marzeń" prezentuje trasy zwiedzania prowadzące przez wszystkie kontynenty globu. Przystępny podział na kraje danej strefy pozwoli optymalnie zaplanować wyprawę. Zachwycające fotografie wzbogacone o opisy poszczególnych miejsc na mapie świata z pewnością ułatwią wybór i sprawią, że już samo planowanie okaże się przyjemnością. To praktyczny przewodnik po całym świecie.

11,90 EUR
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand

Lieferzeit: Auf Lager / ca. 1-3 Tage Auf Lager / ca. 1-3 Tage (Ausland abweichend) Versandgewicht je Stück: 2,5 kg

Wystarczy przejść przez rzekę - Ludwika Włodek

Wystarczy przejść przez rzekę - Ludwika Włodek

Fotografka skazana za szkalowanie własnego narodu, nauczyciel historii dorabiający jako poganiacz osłów, prezydentka latająca rejsowymi samolotami i syn ministra spraw zagranicznych, który od dwunastu lat nie słyszał o ojcu, to tylko niektórzy bohaterowie najnowszej książki Ludwiki Włodek. Tym razem autorka bestsellerowego „Pra” opowiada o poradzieckiej Azji Środkowej.
W „Wystarczy przejść przez rzekę”, wychodząc od losów poszczególnych ludzi, opisuje kolonizację rosyjską, sowietyzację, a następnie rozpad Związku Radzieckiego i transformację ostatnich dwudziestu pięciu lat. Tekst utkany jest ze szczegółów i zapadających w pamięć anegdot. Uciekająca przed wojną kobieta zdejmuje skarpetki, żeby nie ślizgały jej się nogi w klapkach. Korumpowany przez dyktatora reżyser, odbierając państwowe odznaczenie, nieporadnie miętosi w dłoni czerwoną różę.
Talent reporterski autorki i jej poczucie humoru sprawiają, że „Wystarczy przejść przez rzekę” czyta się jednym tchem. Tadżykistan, Uzbekistan, Kirgistan, Kazachstan i Turkmenistan przestają być egzotycznie brzmiącymi nazwami. Zaczynamy rozumieć, że problemy tamtego, na pozór bardzo odległego regionu – fundamentalizm islamski, wzrost nacjonalizmów etnicznych i masowa emigracja zarobkowa – przekładają się nie tylko na osobiste dramaty bohaterów książki, ale wpływają także na kształt świata, w którym wszyscy żyjemy.
 

6,90 EUR
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand

Versandgewicht je Stück: 0,52 kg

Dominikana. Przewodnik National Geographic - Christopher P. Baker

Dominikana. Przewodnik National Geographic - Christopher P. Baker

Najwyższe góry na całych Antylach, otoczone wianuszkiem zadziwiających plaż… Republika zajmuje wschodnie 2/3 wyspy Haiti, którą dzieli z tak samo nazywającym się krajem. Nigdzie indziej w regionie kontrasty przyrodnicze nie są tak wyraziste, jak właśnie na Dominikanie. Od suchych jak pieprz pustynnych kotlin po spowite w obłoki lasy deszczowe. Tak zróżnicowane środowiska są domem wielkiej egzotycznej menażerii, nierzadko buszującej po starych warowniach czy kryjących się w jaskiniach, obfitujących w przedkolumbijską sztukę Tainów. Rozgrzane do białości, oślepiające odbitym blaskiem słońca plaże przechodzą w turkusowe płycizny, na których osiadły niegdyś hiszpańskie galeony, dziś pokryte koralowcami, bujnie egzystującymi na krawędzi otchłani. Dominikana to także kraina o żywej, łacińskiej duszy, pełna uprzejmych mieszkańców. Ale też obfitująca w kontrasty, gdzie miejskiemu dostatkowi towarzyszą dowody ubóstwa. Zwykle jednak łączące się z nim kwestie nie kładą się cieniem na życiu turysty, rozgorączkowanego delikatnością piasku, atrakcjami nocnego życia, uwiedzionego wielkodusznością mieszkańców i zafascynowanego dziejami, sięgającymi pierwszej wyprawy Krzysztofa Kolumba w 1492 roku. Rozmaitość spotykana w republice czyni z niej miejsce cudownego, wręcz baśniowego wypoczynku, o czym przekonuje bogato ilustrowany przewodnik z ok. 160 fotografiami i kilkunastoma mapami oraz obszernymi informacjami praktycznymi, które ułatwią życie tym, którzy zdecydują się zasmakować innej antylskiej rzeczywistości niż ta za murami wypoczynkowych molochów.

12,90 EUR
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand

Versandgewicht je Stück: 0,44 kg

Zamki w Polsce - Konrad Kazimierz Czapliński

Zamki w Polsce - Konrad Kazimierz Czapliński

Budowle stojące niegdyś na powierzchni dziś znajdują się głęboko w ziemi. Ich istnienie zawiera w sobie sporo tajemnic. Najczęściej nowe budowle powstawały na terenie wyniesionym przez wcześniejsze grody obronne drewniano-ziemne. Tak było w czasach pierwszych Piastów, kiedy grody te unowocześniano. W XII wieku cystersi przynieśli na nasze ziemie zupełnie nową technikę budowlaną - muratorstwo. Poczynając od XIII wieku, zaczęły powstawać zamki murowane, początkowo gotyckie, później aż do XVII wieku ciągle rozbudowywane do aktualnych potrzeb obronnych. Rozwój artylerii wymusił zamianę średniowiecznych baszt na basteje - budowle niskie podkowiaste i działobitne. Następnie basteje zastąpił pięcio-boczny bastion, którego rolę w XVII wieku przejęły twierdze budowane najczęściej wokół miast. Większość zamków została zniszczona w czasie dwóch wojen ze Szwedami, a na Dolnym Śląsku, w XVIII wieku, podczas tak zwanych wojen śląskich. Kolejnym niszczycielem w XVIII i XIX wieku, po rozbiorach Polski, stali się zaborcy, którzy w ramach zacierania tradycji państwa polskiego przystąpili do rozbiórki średniowiecznych zamczysk, uzyskując tani budulec. Większość niegdyś wspaniałych zamków zni-knęła z powierzchni ziemi lub tworzy dziś malownicze ruiny. Do najbardziej znanych, które przetrwały do dziś, możemy zaliczyć Zamek Królewski na Wawelu, zamki w Malborku, Łańcucie, Oporowie...

6,90 EUR
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Atlas miast województwa małopolskiego

Atlas miast województwa małopolskiego

Wiadukty o nienormatywnej skrajni
Centra logistyczne i dystrybucyjne
Mapa województwa małopolskiego w skali 1:250 000
Informator adresowy

 

2,90 EUR
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand

Versandgewicht je Stück: 0,31 kg

Polska niezwykła. Turystyczny atlas samochodowy

Polska niezwykła. Turystyczny atlas samochodowy

Przewodnik: niezwykłe miejsca z "klimatem", imprezy i zabytki, historie niezwykłe
Atlas w skali 1 : 300 000

6,90 EUR
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand

Versandgewicht je Stück: 0,84 kg

Polska Niezwykła Zimowa

Polska Niezwykła Zimowa

Legenda map przeglądowych, narciarskich
Legenda planów miast
Legenda map turystycznych

Sudety, Karpaty, Beskidy...
Atlas samochodowy Polski

4,90 EUR
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand

Versandgewicht je Stück: 0,39 kg

Irlandia. Berlitz Przewodnik ilustrowany

Irlandia. Berlitz Przewodnik ilustrowany

Ilustrowany przewodnik IRLANDIA zawiera wszystko, czego można oczekiwać od przewodnika turystycznego. Jest to zarówno inspirująca lektura przed wyjazdem, bezcenna pomoc podczas zwiedzania, jak i niezrównana pamiątka z podróży.

Zamieszczone niemal na każdej stronie fotografie tworzą barwny obraz historii i życia współczesnej Irlandii. Przygotowane przez ekspertów liczne informacje, eseje i ciekawostki wiernie opisują historię, kulturę, politykę i sztukę Irlandii.

Część „Zwiedzanie” zawiera przegląd wszystkich atrakcji wartych obejrzenia – od Dublina po Dingle, od Belfastu po Blarney. Szczegółowe mapy i plany oraz informacje praktyczne ułatwią podróżowanie, wypoczynek i zwiedzanie.

9,90 EUR
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand

Versandgewicht je Stück: 0,75 kg

W ciemno. Zabawne przypadki z podróży - (red.) Don George

W ciemno. Zabawne przypadki z podróży - (red.) Don George

Dobrze wiemy, że niektóre z najzabawniejszych przygód zdarzają się w podróży. Czy chodzi o nieoczekiwaną zmianę trasy, zaskakujące zdarzenia, trudne do identyfikacji potrawy czy niezapomniane spotkania: wszystko może stać się okazją do pouczającej lekcji ale i intrygującej opowieści. Niniejszy zbiór prezentuje trzydzieści jeden historii, których akcja rozgrywa się w najróżniejszych miejscach świata, a które opowiadają o niebezpiecznych dzikich zwierzętach i wpadkach, mrożących krew w żyłach jazdach i ślubach ponad granicami kulturowymi, ekscentrycznych posiłkach i dziwnych spotkaniach. Na kartach tej książki spotykają się znani na całym świecie podróżnicy jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają karierę.

Wędrowanie to podstawowa umiejętność podróżnika. Wszystko toczy się gładko i miło, gdy znienacka rzeczywistość zaczyna się sypać i walić, a my stajemy w obliczu sytuacji kompletnie nieoczekiwanej: przebita opona, spóźnienie na pociąg, rozdroże nieoznaczone na żadnej mapie. I wtedy trzeba zaufać własnemu nosowi.

3,90 EUR
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand

Versandgewicht je Stück: 0,26 kg

Wszelkimi środkami transportu - Charley Boorman

Wszelkimi środkami transportu - Charley Boorman

Kiedy kończąc swą słynną Wyprawę na Południe, Charley Boorman dotarł wraz z Ewanem Mc Gregorem do Kapsztadu, jego głowę zajmowały obrazy niezwykłych miejsc i ludzi, wśród których tliła się już myśl o kolejnej wyprawie. Kiedy więc trafia się możliwość kolejnej przygody – podróży różnymi środkami transportu przez trzy kontynenty – nie zastanawia się ani chwili. Tym razem przemierza trasę od swojego domu w hrabstwie Wicklow aż po Australię – pokonując ponad 32 tys. kilometrów i przekraczając granice ponad 25 państw.

W wir kolejnej przygody rzuca się Charley z wrodzonym humorem, entuzjazmem i nieograniczonymi pokładami energii, stąd Wszelkimi środkami transportu to lektura, z którą nie sposób się nudzić.

10,90 EUR
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand

Lieferzeit: Auf Lager / ca. 1-3 Tage Auf Lager / ca. 1-3 Tage (Ausland abweichend) Versandgewicht je Stück: 0,8 kg

Mazury praktyczny przewodnik - Sylwia Kulczyk, Edyta Tomczyk, Tomasz Krzywicki

Mazury praktyczny przewodnik - Sylwia Kulczyk, Edyta Tomczyk, Tomasz Krzywicki

Przewodnik "Mazury" z serii Praktyczny przewodnik mobilizuje do odkrywania świata. Lubią go osoby aktywne i odważne, które podróżują samodzielnie, są cały czas w ruchu: chcą zobaczyć, dotknąć, poczuć. Został napisany w podróży, stąd też jest wiarygodny i sprawdzony na miejscu.
Przewodnik jest funkcjonalny i wygodny, stąd też bez trudu korzysta się z niego w zatłoczonym autobusie, w pełnej ludzi knajpce, na ulicy. System wyróżnień i czytelny układ sprawia, że łatwo znaleźć poszukiwaną informację. Dzięki zaokrąglonym rogom mieści się w plecaku, torbie na ramię czy kieszeni bez obawy przed zniszczeniem okładki. Nie jest lekki, ale ważą w nim wyłącznie informacje turystyczne i praktyczne. Są niezbędne, by starannie zaplanować wyjazd oraz zwiedzanie na miejscu.
Przewodnik daje obycie, pewność, poczucie bezpieczeństwa, umożliwia nawiązanie kontaktu z mieszkańcami, pozwala uniknąć kłopotów wynikających z nieznajomości zwyczajów, zasad religijnych, historii. Ułatwia "życie" w podróży.

7,90 EUR
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand

Versandgewicht je Stück: 0,34 kg

Europa na zimę - Katarzyna Skorska, Hanna Nagalska, Michał Szypliński

Europa na zimę - Katarzyna Skorska, Hanna Nagalska, Michał Szypliński

Alpejskie ośrodki narciarskie Austria, Francja, Włochy, Szwajcaria, Niemcy.
Europa w bieli i krystalicznie zimnym powietrzu wygląda inaczej, jest bardziej magiczna. Alpejskie kraje zimową porą są rajskim celem narciarzy, ale są także wspaniałym adresem dla szukających wypoczynku w mniej ofensywnym wydaniu. Kontemplacja majestatu Alp może natchnąć nas refleksją i energią. Baśniowe obrazy lodowców Szwajcarii, zasypane śniegiem wioski Dolomitów, francuskie doliny ukryte w cieniu czterotysięczników, austriackie kurorty, a do tego tysiące tras narciarskich, wyciągów i kolejek linowych, wspaniała kuchnia i bogata historia - jednym słowem wspaniała zabawa.

9,90 EUR
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand

Versandgewicht je Stück: 0,77 kg

Wszyscy jesteśmy nomadami - Małgorzata Dzieduszycka-Ziemilska

Wszyscy jesteśmy nomadami - Małgorzata Dzieduszycka-Ziemilska

Autorka spędziła w Mongolii pięć tygodni, przemierzając tysiące kilometrów: majestatyczne góry, magiczne doliny, pustynię Gobi, miasteczka i miasta, z Ułan Bator na czele. Podróż do Mongolii to jak podróż w przeszłość. Moje wrażenia dotyczą jednak nie cywilizacji, lecz wszystkiego razem – pejzażu, natury, zwierząt i obecności ludzi, skromniej, ale jakoś intensywniej – czytamy. Opowieść o polsko-francuskiej wyprawie kilku niedobranych osób, dużo ciekawych informacji i ponadczasowych refleksji, puentowanych… poezją, czytaną przez Francuzkę Natalie w zaskakujących momentach.

7,90 EUR
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand

Versandgewicht je Stück: 0,4 kg

Brazylia Cuda świata

Brazylia Cuda świata

Brazylia, piąty co do wielkości kraj świata, jest pełna barw. Kolorowe są mury starych kolonialnych domów, kolorowe są ulice i stragany oraz ubrania mieszkańców.

Słynny karnawał w Rio de Janeiro to też eksplozja kolorów. Oprócz niego i ognistej samby Brazylia kojarzy się z zielenią puszczy amazońskiej i olbrzymią figurą Chrystua Zbawiciela – Cristo Redentor – projektu Hektora de Silvy Costy górującą nad granitową Garbatą Górą (Corcovado).

4,90 EUR
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand

Versandgewicht je Stück: 0,42 kg

Zamki, pałace i dwory Opolszczyzny - Marek Gaworski

Zamki, pałace i dwory Opolszczyzny - Marek Gaworski

Zamki, pałace i dwory Opolszczyzny - Marek Gaworski

14,90 EUR
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand

Versandgewicht je Stück: 0,7 kg

Jadąc do Babadag - Andrzej Stasiuk

Jadąc do Babadag - Andrzej Stasiuk

To książka o podróży przez zapomnianą Europę. Polska, Słowacja, Węgry, Rumunia, Słowenia, Albania, Mołdawia - przez te kraje podróżuje autor. Samochodem, autostopem, pociągiem. Ale jednocześnie jest to podróż w głąb świadomości mieszkańca tej części Europy, która zawsze była uważana za gorszą, zapóźnioną, prymitywną i zacofaną.
 

5,90 EUR
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand

Versandgewicht je Stück: 0,39 kg

Paryż. Przewodnik kieszonkowy - Martin Gostelow

Paryż. Przewodnik kieszonkowy - Martin Gostelow

W książce zamieszczono wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby wynieść jak najwięcej z pobytu w Paryżu. Zakres przedstawionej tematyki: wspaniałe muzea: Luwr, Musée Orsay, Musée Picasso, Centre Georges-Pompidou, zakupy: domy towarowe przy boulevard Hausssmann, domy haute couture na prawym brzegu, a sklepy z antykami na lewym brzegu Sekwany.

1,90 EUR
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand

Lieferzeit: derzeit ausverkauft derzeit ausverkauft Versandgewicht je Stück: 0,14 kg

Paryż. Przewodnik kieszonkowy

Paryż. Przewodnik kieszonkowy

Przewodnik kieszonkowy PARYŻ zawiera wszystkie informacje, potrzebne, aby z pobytu w Paryżu wynieść jak najwięcej.

  • Słynne zabytki: Łuk Triumfalny, wieża Eiffla, katedra Notre-Dame, bazylika Sacré-Cour
  • Wspaniałe muzea: Luwr, Musée d'Orsay, Musée Picasso, Centrum Pompidou

3,90 EUR
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand

Lieferzeit: derzeit ausverkauft derzeit ausverkauft Versandgewicht je Stück: 0,15 kg

  

Seite:  1 

Zeige 1 bis 21 (von insgesamt 21 Artikeln)