[<<Erster] [<zurück] [weiter>] [Letzter>>] 105 Artikel in dieser Kategorie

Londyński bulwar - Ken Bruen

Art.Nr.:
9788362343126
Lagerbestand:
1 Stück
3,90 EUR
zzgl. Versand

In den Warenkorb
Versandgewicht je Stück: 0,21 kg

„Styl prozy Bruena jest zabójczy jak kula w łeb i zazdrości mu go wielu pisarzy gatunku noir”.
The New York Times

Mitchell wychodzi na wolność. Po odsiedzeniu trzech latach więzienia za brutalne pobicie, którego nawet nie pamięta, postanawia porzucić gangsterskie życie. Znajduje uczciwą pracę w posiadłości należącej do byłej gwiazdy Lillian Palmer. Tu poznaje jej tajemniczego kamerdynera Jordana. Nie minie wiele czasu, nim ciemna przeszłość upomni się o Mitchella i zaczną ginąć ludzie. Jego siostrze grozi niebezpieczeństwo. Gangster będzie musiał podjąć zdecydowane kroki, by uniknąć kolejnego zabójstwa.

„Bruen łączy swoją utrzymaną w staccato prozę z ostrymi dialogami i naturalistycznym, przerażającym spojrzeniem na ciemne podbrzusze Londynu. Wymierza mu cholernie mocny cios”.
Booklist
„To błyskotliwy, liryczny, głęboko poruszający autor. Potrafi rozśmieszyć i doprowadzić do łez jednym i tym samym akapitem. Jeśli lubicie Iana Rankina, Dennisa Lehane’a, George’a Pelecanosa i im podobnych, na pewno można wam polecić także Bruena”.
The Denver Post
Ken Bruen jest finalistą prestiżowych konkursów i zwycięzcą wielu nagród literackich. Przez dwadzieścia pięć lat podróżował po świecie; pracował w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Obecnie mieszka w Irlandii.

„Londyński bulwar” został przeniesiony na ekran. Reżyserem filmu jest William Monahan, zdobywca Oscara za scenariusz do filmu „Infiltracja” Martina Scorsese, a główne role grają Keira Knightley i Colin Farrell.

Stan: bardzo dobry / książka używana
Tłumacze: Koziej Magdalena
G+J Gruner+Jahr Polska
Oprawa: Miękka
Format: 13.0x19.5cm
Liczba stron: 256
Rok wydania: 2011
Data wprowadzenia: 2011-01-25
ISBN: 978-83-62343-12-6
EAN: 9788362343126


 
Diesen Artikel haben wir am Sonntag, 19. Juni 2016 in den Shop aufgenommen.