[<<Erster] [<zurück] [weiter>] [Letzter>>] 118 Artikel in dieser Kategorie

Księga innych ludzi - Zadie Smith

Art.Nr.:
9788324011407
Lagerbestand:
1 Stück
5,90 EUR
zzgl. Versand

In den Warenkorb
Versandgewicht je Stück: 0,58 kg

Zadie Smith zebrała grono najciekawszych angielskojęzycznych pisarzy z obu stron Atlantyku i postawiła przed nimi proste zadanie: „Wymyślcie kogoś”. Tak powstała Księga innych ludzi: galeria fantazji, poglądów i wydarzeń z życia dwudziestu trzech osób. Osób co prawda fikcyjnych, lecz fascynujących.

Poznajcie więc nowych znajomych. David Mitchell przedstawia Judith Castle, frywolną starszą panią uciekającą w wiek nastoletni. Hari Kunzru zza rozchylonych zasłon o 4.30 rano pokaże wam Magdę Mandelę, którą właśnie zabiera radiowóz. Adam Thrillwell opisze historię nie do końca udanego romansu w dekoracjach bliskowschodnich, a ZZ Packer - zupełnie nieudanego w nowojorskich. Za to na pocieszenie babcia Jonathana Safrana Foera poczęstuje was ciasteczkami i opowie, co sądzi o szkopach i czarnuchach. Natomiast sama Zadie Smith zabierze was do Anglii, byście mogli pomieszkać z pewną zwariowaną rodzinką. Na deser dwa komiksy.

Opowiadania zabawne i mroczne, melancholijne i szalone, symboliczne i dosłowne - to podróż przez nieocenzurowane, nie tworzone pod gusta krytyków światy najciekawszych młodych pisarzy. Zadie Smith po raz kolejny zadziwia - jako autorka i jako redaktor.

Księga innych ludzi jest jak przewodnik opisujący, kto jest kim wśród geniuszy i cudownych dzieci literatury XXI wieku.
„USA Today”

Ten tom jest czymś więcej niż popisem zręcznego pisarstwa i galerią niespokojnych dusz. (...) To antologia, która nasyci nawet najbardziej wygłodniałego miłośnika krótkiej prozy.
„Publisher's Weekly”

Naprawdę na czasie.
„The Boston Globe”

Najdowcipniejsze i najmądrzejsze opowiadania, które będziesz czytać cały rok.
„Elle UK”

Stan: bardzo dobry / książka używana
Tłumacze: Masoń-Kędzierska Olga, Sak Anna, Sumera Iwona
Wydawca: Znak
Oprawa: Twarda
Format: 16.0x24.0cm
Liczba stron: 284
Wydanie: 1
Rok wydania: 2009
ISBN:    978-83-240-1140-7
EAN:    9788324011407


 
Diesen Artikel haben wir am Sonntag, 09. Oktober 2016 in den Shop aufgenommen.