[<<Erster] [<zurück] [weiter>] [Letzter>>] 118 Artikel in dieser Kategorie

Londonistan - Gautam Malkani

Art.Nr.:
9788374142052
Lieferzeit:
Auf Lager / ca. 1-3 Tage Auf Lager / ca. 1-3 Tage (Ausland abweichend)
Lagerbestand:
1 Stück
4,90 EUR
zzgl. Versand

In den Warenkorb
Versandgewicht je Stück: 0,52 kg

Londonistan to debiut, który stał się sensacją Targów Książki we Frankfurcie w 2005 roku. W Wielkiej Brytanii powieść ukazała się wiosną 2006 roku i błyskawicznie stała się bestsellerem. Prawa do przekładu nabyły wydawnictwa z kilkunastu krajów.
Bohaterowie powieści zaliczają siebie do pokolenia Hindusów i Pakistańczyków mieszkających w Anglii, lecz zdecydowanie odcinających się od wpływów zachodnich oraz postaw swoich częściowo zasymilowanych rodziców. Przemoc uważają za manifestację odrębności. Najbrutalniejszy jest Hardjit, konfliktowy przywódca grupy. Pogardza tymi, którzy upodabniają się do białych. Nazywa ich kokosiakami, bo zupełnie tak jak orzech kokosowy na zewnątrz są czarni, wewnątrz zaś biali. Ravi i Amit to Hindusi. Pierwszy jest całkowicie podporządkowany grupie, drugi – poza życiem gangu – ma na głowie rodzinne niesnaski związane ze ślubem brata. Jas, ostatni z całej czwórki, to jednocześnie narrator powieści. Do niedawna sam jeszcze zaliczał się do kokosiaków. Teraz pragnie zerwać ze swą „niechlubną” przeszłością, zapomnieć, czego nauczył się w angielskiej szkole. Na przeszkodzie stanie jednak wiele rzeczy. Przede wszystkim miłość do muzułmanki Samiry.
Londonistan to pełna trafnych obserwacji opowieść o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości w świecie kulturowych sprzeczności i antagonizmów.

Dowcipna i ostra książka.
„The Bookseller”

Powieść komiczna i ponura zarazem. Ta pierwsza książka o młodych Hindusach i Pakistańczykach w zachodnim Londynie parodiuje opery mydlane rodem z Bollywood, ale pokazuje też prawdziwe dramaty gangsterów i ich rodzin.
„Booklist”

Stan: bardzo dobry / książka używana
Tłumacze: Świerkocki Maciej
Wydawca: W.A.B.
Oprawa: Twarda z obwolutą
Format: 14.5x20.5cm
Liczba stron: 436
Wydanie: 1
Rok wydania: 2007
ISBN:    978-83-7414-205-2
EAN:    9788374142052


 
Diesen Artikel haben wir am Montag, 26. Dezember 2016 in den Shop aufgenommen.