[<<Erster] [<zurück] [weiter>] [Letzter>>] 37 Artikel in dieser Kategorie

Herbarz polski. Od średniowiecza do XX wieku - Tadeusz Gajl

Art.Nr.:
55232501001KS
Lieferzeit:
derzeit ausverkauft derzeit ausverkauft
69,90 EUR
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand

In den Warenkorb
Versandgewicht je Stück: 3,7 kg

Czy wiesz że ... co dziesiąty Polak jest szlachcicem!?

Być może nasi przodkowie odegrali w polskiej historii rolę ważniejszą niż myślimy? Może przed laty nie chciano, byśmy wiedzieli, że nosimy szlacheckie nazwisko? Teraz możemy to sprawdzić!

Autor publikacji poświęcił 20 lat pracy, by stworzyć imponującą syntezę wszystkich dotychczasowych dokonań polskiej heraldyki. Przedstawiamy Państwu nowe rozszerzone wydanie uzupełnione o źródła, z których pochodzą poszczególne herby. Dogłębna analiza całego zasobu herbów spowodowała wiele korekt. Dokładne przejrzenie źródeł pozwoliło wykryć nowe herby wcześniej przeoczone, a także usunąć zdublowane pozycje. W efekcie powstała pozycja o zupełnie nowych wartościach poznawczych, historycznych i merytorycznych. Usunięte zostały mankamenty metodologiczne poprzednich herbarzy autorstwa Tadeusza Gajla, zweryfikowane błędy, powiększona ilość herbów o kolejne kilkaset sztuk. Ilość nazwisk i rodów urosła do niespotykanej w polskiej literaturze tematu.

Publikacja przedstawia herby polskiej szlachty i arystokracji od czasów piastowskich, poprzez lata Rzeczypospolitej Obojga Narodów i okres panowania królów elekcyjnych, aż po pierwsze lata XX wieku. Jak na podstawie budowy herbu odczytać genealogię konkretnej osoby? W jaki sposób polscy władcy przyczynili się do fatalnego stanu polskiej heraldyki, która wciąż boryka się z licznymi zagadkami? Unikatowy herbarz to wspaniała treść w doskonałej, artystycznej formie oraz lekcja historii, patriotyzmu i narodowej dumy. W księdze Czytelnik odnajdzie piękne kolorowe rysunki herbów, a także mnóstwo nazwisk osób istotnych dla współczesnej polskiej polityki, gospodarki i kultury.

Stan: Nowa książka
Wydawca: L&L
Oprawa: Twarda z obwolutą
Format: 24.5x34.0cm
Liczba stron: 608
Rok wydania: 2011
ISBN:    978-83-60597-68-2
EAN:    9788360597682
 
Diesen Artikel haben wir am Sonntag, 05. Februar 2017 in den Shop aufgenommen.