[<<Erster] [<zurück] [weiter>] [Letzter>>] 38 Artikel in dieser Kategorie

Resortowe dzieci Służby - Dorota Kania

Art.Nr.:
9788364095719
Lieferzeit:
Auf Lager / ca. 1-3 Tage Auf Lager / ca. 1-3 Tage (Ausland abweichend)
Lagerbestand:
1 Stück
15,90 EUR
zzgl. Versand

In den Warenkorb
Versandgewicht je Stück: 1,2 kg

Nad Wisłą tajnym służbom nigdy nie działa się krzywda. Bezpieka cywilna i wojskowa najpierw umacniała władzę ludową, później broniła socjalistycznej ojczyzny przed Kościołem i opozycją demokratyczną, by ostatecznie stać się zakulisowym animatorem III RP.

Całe rodzinne klany zagnieździły się w strukturach MBP, MSW i MON. Ogromna władza, dostęp do tajemnej wiedzy i duże pieniądze. Poczucie bezkarności, znajomości, wpływy, międzynarodowe koneksje, haki na każdego i lewe interesy.
„Gruba kreska” dała im jeszcze większe możliwości. Wykształceni, obyci w świecie zaczęli służyć nowej władzy, zachodnim firmom i spekulacyjnemu kapitałowi.
Dziś bohaterowie naszej książki wiodą beztroskie życie, czasem piszą wspomnieniowe książki, pouczają i komentują polską rzeczywistość aspirując do miana autorytetów. 
Nie zapomnieli pomóc swoim dzieciom w interesach lub zarekomendować komu trzeba. 

Prawie 1000 stron fascynujących historii, nazwisk, dat, liczb i dokumentów. Twarde dane o dynastiach w służbach specjalnych PRL- u i III RP.

Zakres i skala przeprowadzonej kwerendy archiwalnej do drugiego tomu „Resortowych dzieci” robią na mnie – historyku, spore wrażenie. To co jest niewykonalne dla badaczy, okazuje się możliwe dla trojga publicystów z których przecież tylko jeden jest naukowcem. Im więcej kolejnych części „Resortowych dzieci”, tym szerszy margines naszej wolności, bo przecież fundamentem systemu III RP jest chęć ukrycia prawdy i zakulisowych interesów ludzi tajnych służb.
dr hab. Sławomir Cenckiewicz

Stan: bardzo dobry / książka używana
ISBN: 978-83-64095-71-9
EAN: 9788364095719
Dorota Kania
Wydawca: Fronda
Oprawa: Miękka
Format: 15.0x20.0cm
Liczba stron: 920
Rok wydania: 2015
 


 
Diesen Artikel haben wir am Samstag, 28. Oktober 2017 in den Shop aufgenommen.