[<<Erster] [<zurück] [weiter>] [Letzter>>] 87 Artikel in dieser Kategorie

Karol Wojtyła - Jan Paweł II. Kronika życia i pontyfikatu - Andrzej Nowak

Art.Nr.:
83-88080-98-9
Lieferzeit:
Auf Lager / ca. 1-3 Tage Auf Lager / ca. 1-3 Tage (Ausland abweichend)
Lagerbestand:
1 Stück
11,90 EUR
zzgl. Versand

In den Warenkorb
Versandgewicht je Stück: 1,45 kg

18 maja 1920 - 2 kwietnia 2005, a między nimi 16 października 1978: kto nie zapamięta tych dat? Dat życia największego Polaka, dat pontyfikatu jednego z najświętszych w długim szeregu następców św. Piotra. Kim był dla współczesnego świata przekonujemy się lepiej, kiedy Go zabrakło. Kim był osobiście dla nas - odpowiadamy sobie teraz, wspominając nasze z Nim spotkania: kolejne pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny, a także tę najgłębiej może przeżytą, ostatnią - kiedy dotarł do nas i skupił nas razem już po swojej śmierci.

"Nasz umiłowany Papież stoi obecnie w oknie domu Ojca, spogląda na nas i nam błogosławi" - czy teraz, po zakończeniu ziemskiej drogi Jana Pawła II, można wszystkie te wspomnienia, te przeżycia ująć właśnie w daty, w kalendarium, które przypomni nam konkretne odczucia i myśli, jakie wywołał w nas ten Papież? Chcielibyśmy, aby można było je przynajmniej w części, przynajmniej niektóre z nich odnaleźć. Nie tylko w ponad tysiącu dat, w towarzyszących im opisach zdarzeń z życia Karola Wojtyły - Jana Pawła II, ale także w przywoływanych również tutaj często Jego słowach: słowach, które mówią o sprawach najważniejszych. Również w obrazach - blisko sześciuset fotografiach dokumentujących życie, działalność, a może nawet - w pewnym sensie - osobowość Jana Pawła II Wielkiego.

Papież, który odwiedza więzienie, który osobiście udziela ślubu prostemu robotnikowi i córce rzymskiego śmieciarza, odprawia egzorcyzmy, jeździ na nartach z alpejskiego lodowca, a zarazem autor wielkich encyklik, milionom wiernych niosący nadzieję pielgrzym, człowiek, który próbuje cały świat powstrzymać przed staczaniem się do poziomu "cywilizacji śmierci" - to jest bohater książki, którą oddajemy teraz w ręce Czytelników.
Artikeltyp / Rodzaj (nośnik): Buch / książka
Buchtitel / Tytuł książki: Karol Wojtyła - Jan Paweł II. Kronika życia i pontyfikatu
Originaltitel / Tytuł oryginału: Karol Wojtyła - Jan Paweł II. Kronika życia i pontyfikatu
Autor / Autor: Andrzej Nowak
Ausgabe / Wydanie:  
Übersetzung / Tłumaczenie:  
Serie / Seria:  
Redaktion / Redakcja:  
Illustrationen / Ilustracje:  
Verlag / Wydawnictwo: Ryszard Kluszczyński
Herausgabejahr / Rok wydania: 2005
Sprache / Język: polnisch / polski
Buchumschlag / Okładka: twarda
Seitenzahl / Liczba stron: 328
Maße / Wymiary: 210 x 280 mm
ISBN / ISBN: 83-88080-98-9 / 9788388080982
Zustand / Stan: uzywana książka / gebrauchtes Buch
Diesen Artikel haben wir am Montag, 23. November 2015 in den Shop aufgenommen.